Jak to vznikla první pojistka pro UBS?

25.02.2021

Dobrý den, ahoj!
Jmenuji se Matěj Buriánek, 11 let jsem pracoval u PČR, především jako výjezdový psovod. Byl jsem zařazen i u KPJ a v posledních letech služby jsme sloužili i s prvosledovými hlídkami. Samozřejmě bych se mohl chlubit i mnoha úspěchy. Třeba že jsem se ve své době dostal jako historicky nejmladší účastník na třídenní školení velitelů a instruktorů PJ. A všechno šlo a fungovalo. My mladí, jsme byli nesmrtelní... Asi jako všichni mladí.
Až jednou se kolega na zákroku setkal s útočníkem pod vlivem drog, takový člověk je hrozivý nepřítel. A tam mi to došlo. Má práce byla spojena s mnoha riziky. Ten útočník měl žloutenku typu C, také byl HIV pozitivní... Kolega tři měsíce před Vánoci čekal na výsledky zdravotních testů. Tři dlouhé měsíce! Doma si kolega musel dávat dobrý pozor, aby nenakazil ženu, nebo děti. K tomu všemu vám nikdo nic nedá. V té době byl navíc ještě problém se zapsáním celé věci do takzvané knihy úrazů. Najednou v tom byl kolega sám.
To byl takový první spouštěč, začal jsem hledat pojišťovnu, na kterou bych se mohl spolehnout. Všude mě uvítali, uvařili dobrou kávu a v příjemném prostředí... Uvědomil jsem si, že v roce 1989 se naše země připojila k západnímu stylu života, naše uvažování však stále hledí k východu. I já jsem do té doby žil v bláhové představě, že když se mi něco stane, stát se postará. Vždyť proto mi zaměstnavatel strhává ze mzdy zdravotní a sociální... Všecko je jinak! Zjistil jsem, že každý by si měl platit cca 10% ze svého platu. Proč 10%? Proč tak moc?! Protože všechno bohatství vychází od Vás. Když jste zdraví, můžete dělat doslova cokoliv, ale když Vás zdraví opustí, musí se o vás postarat vaše pojistka. A nejen o Vás. Zejména ti, kdo živí rodinu, mají hypotéku, splácí auto, apod., mají zodpovědnost i za zbytek rodiny.
S tímhle vědomím jsem hledal, nechal jsem si zpracovat několik nabídek. V první chvíli jsem si zakázal koukat na cenu pojistného. Zajímali mne čistě pojistné podmínky a příklady plnění pojistných událostí. Máme na trhu pár pojišťoven s dobrým produktem, vybral jsem si dvě, které mi vycházely nejlépe. Pak teprve jsem si dovolil kouknout na výši měsíčního pojistného. Uff! Abych pravdu řekl, až jsem si z toho musel sednout. Jedna pojistka by stála 5721,- a druhá dokonce 6130,- Kč/měsíc!!! 6000 Kč opravdu není 10% z platu policisty. Pravda, obě pojistky byly hezky sestavené, tak jak mají být. Ale za takovou cenu?
Shodou okolností jsem zhruba v té době poznal ředitele jedné agentury, pana Vítězslava Nevosada. Dal jsem si s ním schůzku, dal mi do pojistky všechny možné slevy, které ze své pozice a v tu dobu mohl. 4580Kč/měsíc! Byl to úžasný skok, to jo. Jen jsem se stále nějak nevešel do těch 10% z platu.
Znovu jsem se pustil do studia produktů a pojistných podmínek, tentokrát už však jen u té jedné pojišťovny. Současně jsem si vzal volno v práci a dohodl se s panem ředitelem, že budu celý týden chodit k němu do pojišťovny, abych vše viděl a poznal osobně.

Ty ceny byly vždy vysoké díky tomu, že jsem byl v nejrizikovější skupině. Bylo nutné vymyslet, jak dosáhnout tak hezké pojistky a za zlomek ceny. Znovu jsem se sešel s panem Nevosadem a nastínil mu svůj nápad. Pravda, úplně to nedopadlo. Původní nápad byl ten, že mu vyložím a vysvětlím, jak si to představuji a on udělá kvalitní pojistku za rozumnou cenu. Všechno poběží "samo" a já budu vesele dál dělat psovoda. Tentokrát již s dobrou pojistkou, aby se mi lépe chodilo do zákroků. No, nedopadlo to! Pochválil mě a zavázal se mi pomoci, jak to jen půjde. Ale... Řekl, že na takovou věc, by měl dohlížet někdo z IZS, kdo rozumí prostředí, kdo bude zárukou, že vše bude fungovat tak, jak má. A tak jsem tady! V MetLife, na agentuře Praha 8, pan Nevosad je můj ředitel.
V současnosti je ze mě Unit Manager a hlavně specialista na pojištění lidí u IZS, který vám ušetří čas i peníze. Jsem tu pro Vás!
Váš Matěj