Etika, předvídání budoucnosti a kalkulace

06.04.2022

V poslední době se debaty, ohledně pojistky  a informací v tomto blogu, hodně točí na těchto tématech... Jak to tedy je?

Dotazy na etiku se objevili po začátku války na Ukrajině...

Vyrobil jsem totiž leták, že Tě kryjeme i v době války. No a tak to opravu je. Tohle vzniklo jako myšlenka již koncem roku 2019, kdy jsem obcházel pojišťovny a studoval jejich pojistné podmínky. Všude, ať už více, či méně, byla služba ve výlukách. V té době jsem byl ještě v uniformě, tak mě toto dost trápilo. Na vině byla dvě fakta:

Normálním stavem lidské mysli není mír, ale konflikt. - Chceš důkaz? Jak se (obecně) chová unavený a deprimovaný člověk? Je smířlivý, nebo spíš popudlivý a konfliktní?

Mise. V roce 2019 se již hojně jezdilo na mise a aby mi pojistka dávala smysl, tak musela platit po celém světě a chránit i při misích. A to ať byla mise kdekoliv. Většina jezdila třeba Makedonii, ale jsou i útvary, kde se jezdilo do regulérních válečných oblastí...

Na tu válku jsem upozorňoval po celou dobu, jen až po vypuknutí války jako takové to začali lidé vnímat... Proto se za mě nejedná o porušení etiky, ale o nesmírně důležitý fakt.

To předpovídání budoucnosti bylo jasně patrné již z textu výše... Igitur qui desiderat pacem, praeparet bellum - Tedy nechť ten, kdo chce mír, chystá se na válku (Publius Flavius Vegetius Renatus) 😁 - Trefné, že?

Žerty stranou, mnoho věcí z oboru financí lze pochopit selským rozumem. Nejrůznější rizika jsou zde s námi - neustále. Jen je nevnímáme. Od určitého věku nám tělo "sčítá rány". V tomto směru vidí o trošku dále ženy. Zejména ženy po porodu. Možná by stálo za to, promluvit si s nimi... Jdeš si koupit svačinu, co kdyby ses během šichty nedostal do obchodu... Někteří si koupí "za své" vlastní výstroj. Tohle je stejný případ. Balistiku, cisternu, ... . Jsou věci, které si prostě musíš koupit dřív, než nastane průšvih. Protože kupovat si je "později", nebo "až na to budu mít" prostě nejde.

Kalkulace.

"Život je smrtelná choroba přenášená pohlavním stykem." Pojistit se může jen člověk, který je zdravý. Proč? Pojištění nemocného člověka nebo člověka přímo čekajícího na operaci má svou definici - 

§ 210 Pojistný podvod - pro většinu z vás to obnáší jasný civil. Možná i pyžamo... Proto pořád tolik osvěty.

Jak už jsem uvedl výše, čekat "až..." je jako si kupovat balistiku, protože mě včera zastřelili.


Závěrem? Prostě přestaň vyčkávat a vyplň přihlášku! Dokud jsi zdravý!