Faktor času v pojištění

14.07.2021

V průběhu času se mění náš život i priority. Pojištění by tomu mělo odpovídat.

Lidé si pojišťují auta, domy, zvířata, ... . Veškeré bohatství však pochází z vaší možnosti pracovat. Ve chvíli nemoci, či úrazu můžete o veškerý majetek přijít. Proto by člověk měl primárně mít pojištění na svou osobu a své zdraví.

Mladý člověk - Vstupuje do života. Nemá svůj majetek ani závazky. Pronajal si svůj první byt. Pro takového člověka je pojistka nádechem svobody. Jistotou, že při prvním problému nebude muset zpět k rodičům.

Produktivní člověk - První závazky, stálý partner. V tu chvíli je již člověk zodpovědný i za někoho dalšího. Pojistka toho člověka chrání i jeho partnera a své děti. Za všechny, co spoléhají, že domů přinese výplatu. Z té se má zaplatit nájem/hypotéka, jídlo, splátky půjček, ...

Dítě - Pojištění dítěte je důležité, aby v případě jeho nemoci či úrazu, s ním mohl rodič zůstat doma. Jinak to mnohdy z ekonomických důvodů nelze.

Zralý člověk - Děti jsou již samostatné, půjčky a hypotéka splacené. Jen těm dětem by člověk rád něco po sobě nechal. Přeci jen už má svůj věk. Paradoxně pokud člověk zvládl něco vybudovat, bývá pro potomky finančně těžší se s tím vypořádat. Takový člověk přemýšlí, jak po sobě něco dětem zanechat. Aby se nehádali, bylo o ně postaráno a jednou si na něj s láskou vzpomněli...

Tak, jako se mění fáze života, mění se i nároky na pojistku. Mladý člověk požaduje, aby byla levná. Produktivní člověk chce komplexní a potřebuje vědět, že se na ní může spolehnout a zralý člověk chce mít správně ošetřenou životní položku. Skupinová smlouva poskytuje kvalitní základ pro všechny skupiny za levnější peníz. Případné individuální potřeby jsou normální a řešitelné 😉.

První by měl člověk mít základní rizikovou smlouvu. Pokud spadá do bezpečnostních složek, tak ideálně skupinovku od Unie BS (díky neopakovatelným pojistným podmínkám). Tím si zajistí přítomnost. Jako druhou věc, by si člověk měl pořídit investici. Tou si zajistí budoucnost (a ještě si vytáhne nějakou korunu ze zaměstnavatele k výplatě navíc).