Varianta pro MP

19.07.2022

Pojistka pro UBS původně vznikla tak, že jsem chtěl zařídit pojištění pro sebe... Byl jsem u PČR. Proto když jsem objevil "skupinové smlouvy", nejprve jsem mířil na policejní prezidium. Tam to bylo nemyslitelné. K novým věcem bývají lidé velmi skeptičtí. Zejména v tak konzervativních uskupeních, jako je státní složka.

Tehdy jediný, kdo chtěl pro "své" lidi něco udělat byla UBS, pod vedením Zdeňka Drexlera.

Teď už tato věc není novinkou. Mnoho z vás si vyzkoušelo, že to opravdu funguje. Navzdory aktivnímu přístupu UBS, nikdy nebylo možné využít plný potenciál tohoto typu pojištění. Jasně, povedly se neuvěřitelné věci. Změnili jsme pojistné podmínky ve prospěch IZS. Tím se podařilo donutit konkurenci, aby jasně definovala, na jaké "straně barikády" můžete třeba na demonstracích stát. Stejně tak se povedlo zlevnit pojištění pro vás, jako nejrizikovější skupinu vůbec (dokonce některé pojišťovny již zcela upustili od koeficientu rizikovosti zaměstnání při určování ceny pojistného!!! Že by shoda náhod?). Jedna věc však zůstala nevyužitá. Využít jí ani nešlo (zkoušel jsem to). Nikdy jste nebyli zaměstnanci UBS. Pokud by jste totiž měli odpracováno alespoň 30 hodin týdně, mohli by jste mít takovou krásnou pojistku, kterou jsem udělal pro UBS, jako benefit. V plném palbě za cca 300Kč, strhávanou z hrubé mzdy.


"Před mým příchodem se pojišťovny koukaly na uniformu jako zákon. Jak sis oblékl uniformu, byl jsi nesvéprávný... Pojistit šlo vlastně jen civilní život."


To je systém, který již léta funguje v Americe. Každý, kdo kouká na Simpsonovi, měl šanci postřehnout, jak si několikrát Homer hledal práci. Vždy při tom hledal takovou, kde zaměstnavatel platil pojistku.

Pojistku, která individuálně stála měsíčně 4000,-, jsme dostali s UBS na 1150,-. Ale potenciál je stáhnout to na těch 300,- Kč. To je úspora 44 400,-Kč ročně! Při tom je člověk kvalitně pojištěn. Tak by to mohlo vypadat, pokud by jsme to udělali samostatně pro jednotlivá města - Městské policie.

Teď trošku nepříjemné reality. Jediná složka, kde je toto reálné je MP. U PČR, HZS, a pod. to je v tuto chvíli nereálné. Pro MP to může znamenat částečné překonání zákona o sl. poměru a tím pádem taktickou výhodu pro nábor. Stačí aby se mi ozval ředitel, vše mu vysvětlím a rád se sejdu i se zástupci měst.

Bylo by to pro všechny. Ne jen pro nově nastupující.

Ohromnou výhodou je, že pojistka bude pod mou společností. To znamená, že už mi smlouvu nikdo nevezme! (Tohle jsem nevěděl, zda mohu psát mezi výhody. Po včerejšku, kdy mne zahrnuly telefony a sms zprávy, kde kolegové odmítali být ve smlouvě, za kterou nebudu ručit já, si myslím, že to sem naspat mohu.)

Pojďme spolu i nadále pozitivně ovlivňovat pojišťovnictví ve váš prospěch. Stačí jen zavolat. Přeci nebudeme stále jen pořádat sbírky a "žebrat" o příspěvek.