Výše pojistné částky...

07.09.2021

Hra s čísly je úžasná! Zkušený obchodník Ti prodá tři bublinky do vodováhy a pět dírek pro hřebík... Ale jak to je s částkami pro pojištění? Podle čeho jsou zde vypočítané?

V ideálním případě by peníze z pojistky měly pokrýt Tvé závazky a poskytnout Ti dost prostředků, aby jsi mohl v pohodě dožít i v případě těžkého úrazu.

Životní a úrazové pojištění Tě mělo "vrátit do hry". Poskytnout Ti prostředky na kompenzační pomůcky (berle, vozík, ortéza, ...), na kvalitnější léčbu (můžeš si zaplatit např. další rehabilitace) a v neposlední řadě také pokrýt propad příjmu. Dobrá pojistka Ti zajistí soběstačnost!


Ale nejen to! Když si pořídíš rodinu, jsi za ní zodpovědný. Pokud se s Tebou něco stane, má pojistka dát rodině chvíli času na vstřebání nové situace. Ti z vás, kteří jsou pod zákonem o sl. poměru a v manželském svazku, mají výhodu. 


Co to znamená a proč je to potřeba?


Smrt - 150 000,- Slouží jako "pohřebné" a pro partnery k překlenutí prvních měsíců

Smrt úrazem - 1 000 000,- Jezdíte pod majákem, v plném provozu, ... Při úmrtí následkem působení vnějších sil, nebo vlastní váhy těla je vypláceno obmyšlené osobě. Jinak částka spadá do dědického řízení. Vyplácí se současně s výše uvedenou částkou.

Závažná onemocnění - 500 000,- Při diagnóze závažného onemocnění Ti dává prostředky na léčbu a klid. Nemusíš za každou cenu do práce... Tady máš cca roční plat...

Trvalé následky úrazu s progresí - 2 000 000,- Progrese až 500%. Vyplácí se procentuálně. Čím je těžší úraz, tím více peněz musí být uvolněno. V téhle položce je až 10.000.000,-. Nejhorší možný případ - ocitneš se na vozíku a chybí Ti nohy. Náklady na bezbariérový přístup do domu, dva vozíky (jeden ven a jeden domů) a předělání vozidla na pákový systém ovládání, to vše bylo na jaře roku 2020 spočítáno na 1.500.000,-.  K tomu tu máš plat cca 30.000 na dalších 23 let. Vychováš své děti, budeš moci alespoň nějak fungovat. No a nikoho nebude zajímat, zda jsi uhádal II. nebo III. stupeň invalidity... Z téhle položky se vyplácí pouze na základě trvalého poškození Tvého těla.

Chirurgický zákrok - podle skupiny Vyplácí se procentuálně. Doplňuje pojistku z pohledu úrazu i onemocnění. Provedou Ti biopsii, bude nezbytné rovnat Ti kosti, chytí Tě slepák... To je hlavní důvod, proč to tu je. Ale kryje to i menší věci. Dokonce snad všechno, krom modřin (zhmoždění měkkých tkání) a rýmičky (nachlazení). Tohle si můžete individuálně dopojistit. Tohle má chránit hlavně před průsery, které se mohou stát hlavně ve službě a proto tam je potřeba zvláštních pojistných podmínek.

Hospitalizace - podle skupiny - platba za "noc v nemocnici". Tohle Ti dává prostředky, aby sis mohl zaplatit třeba samostatný pokoj. Aby sis v nemocnici odpočinul. Tam Ti nikdo nebude chrápat, ani po nocích pochodovat. Ticho a klid léčí.


Jak už jsem mnohokrát uvedl, je to ten základ, který je obvykle nejdražší a který by měla mít každá uniforma. Změnili jsme pojistné podmínky ve prospěch členů UBS.