Zajištění rodiny

19.12.2021

Dobrá pojistka musí pokrýt tvůj výpadek příjmu. Proto máme možnost individuálně zkontrolovat pojistky i Tvým nejbližším.

U dětí má pojistka úplně jinou funkci. Dítě má být pojištěné, aby jsi nemusel do práce (kvůli penězům), když se něco děje s Tvým děckem. Prostě se můžeš být doma a věnovat se mu!

Hlavní živitel rodiny je hlavní slabina rodiny. Pokud pracujete oba (krom mateřské dovolené běžný scénář), pak v rozpočtu počítáte s příjmy obou. Proto by měli mít pojistky i partneři/partnerky.

Každý kolega má u mě maximální možné slevy a mou péči. Pro celou svou rodinu.

Celá myšlenka je jednoduchá... Zlevní Ti někdo nájem či hypotéku, když jsi nemocný? Nebo aspoň jídlo, ne? (Samozřejmě že ne...)

Obecně každého "bolí" méně pravidelná částka, než jednorázová suma... Pokud nemáš peníze teď, co až se Ti něco ve službě stane? Výdaje rodiny vzrostou a příjmy rodiny klesnou.

Pro kolegy neudělám nic lepšího, než je pojistka pro UBS.

Pro mladé partnery vychází nejlépe FairLife. Starší produkt, který by měl končit (Sjednané smlouvy samozřejmě platí celou dobu, jak byly jsednány. Jen už nebude možné sjednat nové.).

Partnerkám mohu vytvořit FairLife i OneLife (nový produkt má i pojištění pro ženy - asistovaná reprodukce, porody,...)

Partnerům a partnerkám narozeným před rokem 1980 nabídnu OneLife - nový produkt s přirozeným pojistným, který v tomto věku již vychází lépe.

Cena pojištění se počítá podle věku, rizikovosti zaměstnání, předchorobí, počtu připojištění a nároku na slevy za zdravý životní styl... Takže u civilistů to nejsou takové měsíční částky jako u uniformy.

U produktu OneLife se podívejte (dole v dokumentech ke stažení) na Veřejný příslib - navýšení pojistného plnění o 20 %. To je hodně zajímavý benefit. Pokud bude smlouva vydaná do konce ledna 2022, bude toto navýšení u "velkých průserů" platné po celou dobu platnosti pojistky... Ale pozor, vydaná smlouva znamená že už je platná. Doporučuji začít řešit nejpozději v půlce ledna... Prakticky to znamená, že partner bude mít závažná onemocnění na 500 000Kč, ale když se to nedejbože stane, obdrží 600 000Kč (částka + 20%)

U dětí výše zmíněná výhoda neplatí. Zase na oplátku mají dvojnásobné plnění z pojistky za úraz v době prázdnit a státem uznaných svátcích (Následky Úrazu a Trvalé Následky Úrazu PP). Tedy právě v ten čas, kdy nemají školu a vymýšlejí blbosti... Tady umím rodinou slevu až 50% z trvalých následků, závažných onemocnění a hospitalizace. V novém produktu je též připojištění "ošetřování dítěte", což je jakési prodloužení státní ošetřovačky...


Shrnutí:

Kolegové - pojištění UBS

FairLife (mladí muži) bude končit - údajně s koncem roku, osobně se domnívám, že konec bude lehce odložen.

OneLife - pokud o něm uvažuješ, jednej! Odměnou Ti bude 20% navýšení u velkých průserů... Jen do konce ledna 2022.

Děti - kdykoliv. Akce o prázdninách platí již několik let...